Hotel u Witaszka

Hotel i Restauracja

Niezależnie, czy korzystają Państwo z naszego z gościny Hotelu „u Witaszka” ze względu na bliskość lotniska w Modlinie, czy odbywacie szkolenie w jednej z naszych sal konferencyjnych, gorąco zachęcamy Państwa do poznania malowniczych okolic naszego hotelu. Hotel „u Witaszka” jest idelaną bazą wypadową do zwiedzania pobliskiego Modlina. Choć ta część Nowego Dworu Mazowieckiego obecnie kojarzy się głownie ze znajdującym się w nim lotniskiem, to jest jednocześnie jest ono miejscem niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Główną atrakcją Modlina jest oczywiście kompleks fortyfikacyjny – Twierdza Modlin. Położona u zbiegu Wisły i Narwi twierdza jest zabytkiem niezwykle ciekawym pod względem architektonicznym. Wielokrotnie rozbudowywana od czasów napoleońskich twierdza łączy w sobie elementy fortyfikacji francuskich, rosyjskich polskich. Na terenie fortyfikacji znajduje się także, liczący 2250 metrów długości, najdłuższy budynek koszar w Europie. Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest też odgrywający w Panu Tadeuszu Andrzeja Wajdy rolę Zamku Horeszków – Spichlerz nad Narwią.

Mieszczący się w Nowym Dworze Mazowieckim Port Lotniczy Modlin powstał w 2012 roku jako lotnisko odciążające ruch powietrzny kierowany na warszawskie Lotnisko Chopina. Obecnie dzięki rozbudowanej sieci połączeń realizowanych przez „tanie linie lotnicze” port ten cieszy się bardzo dużą popularnością wśród pasażerów – w 2014 roku obsłużono tam ponad 1 700 000 osób. Maksymalna przepustowość lotniska jest oceniana na 2 miliony osób rocznie.

Lotnisko w Modlinie obsługuje zarówno loty krajowe (do Gdańska i Wrocławia), jak i zagraniczne. Samoloty startujące z lotniska kierują się do wielu miast w Grecji, Hiszpanii, Włoch, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Danii, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Francji i Portugalii.

Wszystkim turystom podróżującym z Portu Lotniczego Modlin polecamy noclegi w położonym niedaleko lotniska Hotelu U Witaszka. Jego komfortowe wnętrza oraz bliska odległość terminalu lotniczego sprawiają, że miejsce to jest idealną bazą noclegową dla osób oczekujących na wylot z Modlina.